СТАНДАРТИ БРИТАНСЬКИХ КОШЕК
Британці — кішки компактні, потужні і добре збалансовані, що володіють шикарною плюшевою шерстю. Мають міцне і широке тіло. Коти великого досить масивного розміру, кішки трохи дрібніше.
Вага британської короткошерстої кішки повинен складати від 3 до 5 кг, кота від 5 до 7 кг.
ВІДМІННІ РИСИ, ОЗНАКИ, ОСОБЛИВОСТІ ПОРОДИ БРИТАНСЬКИХ КОШЕК
Розглянемо докладніше відмінні риси і характеристики, ознаки, параметри і особливості породи британців — британських кішок, котів, кошенят.
Як відрізнити британця і визначити його приналежність до породи?
ГОЛОВА
У вилицях широка, щоки у цієї породи добре розвинені, мають округлу форму (до речі, саме такі «висячі» щоки і підкорюють експертів по породі). Ніс повинен бути прямий, широкий і короткий (видимий перехід з характерною ямкою). Підборіддя міцне, твердий і рівний. Лоб анфас повинен мати округлу форму. Ніс і підборіддя повинні утворювати вертикаль. Шия у британській породи кішок коротка і товста. Голова кругла, повинна виглядати гармонійно.
Голові приділяється велика увага експертів, так як саме на ній зосереджено так багато стандартів. Мабуть, як ні в жодній іншій породи.
На жаль, зустрічаються і недоліки. Розглянемо найпоширеніші з них.
ПІДБОРІДДЯ
Ні для кого не секрет, що британець — втілення сили і могутності. І підборіддя — один з показників сильної щелепи.
ОЧІ
Часто яскраво-оранжевого кольору, рідко блакитного кольору (у пойнтового кішок) і зелені (зустрічаються у кішок золотого і сріблястого забарвлень). Великі відкриті очі у кішок британської породи широко посаджені, мають гарну округлу форму. Британська порода кішок передбачає колір очей чистого і насиченого кольору.
Помаранчевий колір очей (основний колір очей британської породи)
Блакитний колір очей (дуже рідкісний, зустрічається тільки у пойнт-забарвлень).
Зелений колір очей (зустрічається тільки у золотих і сріблястих забарвлень).
Очки у британській породи до роки іноді трохи сльозяться, тому потрібен мінімальний догляд.
ВУХА
Повинні бути середнього розміру, низько і широко поставлені, мають закруглену і рівну форму. Часто заводчики вищипують волоски на кінчиках вух, щоб підкреслити породні гідності.
ЛАПИ
У британських кішок щільні ноги і сильні лапи округлої форми.
ТІЛО
Міцне, середнє і невисока, приземкувата, добре і гармонійно складене. Свідоцтво приналежності до породи — їх широка кістка. Масивні стегна, плечі і груди — великого розміру, повні і широкі. Недовга пряма спина британської породи кішок за стандартом повинна бути рівна і широка. В цілому, розміри цієї породи від середньої до великої. Розвиток відбувається поступово, повне формування тіла до 2-3 років.
ХВІСТ
У підставі хвіст повинен бути широкий і закруглений в кінці, довжина — середня, волоски щільно прилягають один до одного. Чим товщі хвіст — тим краще.
ВОВНА
Коротка (не дуже щільно прилягає до тіла), однакової довжини, густа і блискуча, не дуже м’яка, але щільна, підшерсток густий (часто пофарбований в інший колір).
ЗАБАРВЛЕННЯ ПОРОДИ БРИТАНСЬКИХ КОШЕК
Забарвлення породи британських кішок представлені в досить широкому спектрі кольорів.
Класичним забарвленням для породи британських котів завжди вважався блакитний однотонний кіт. Однак зараз все більше хочеться рідкісних, цікавих і яскравих забарвлень, тому заводчики трудяться над новими забарвленнями, зберігаючи всі стандарти породи. На сьогоднішній день Британська порода кішок налічує понад 200 різних oкрaсa.
Породу британців іноді ще плутають з росіянами блакитними кішками, оскільки класикою для британських кішок вважається — блакитне забарвлення. Також є відносна схожість з шотландськими кішками. Однак і зовні і за характером ці кішки абсолютно різні і схожі риси знайти вкрай складно.
Більше фото британців і інформації із зовнішніх складових дивіться в розділах.
Кажуть, що забарвлення британської породи також трохи впливає на характер.
ВАМ БУДЕ ЦІКАВО: